Травмованим рекомендують протезуватися в Україні через необхідність постійного технічного обслуговування протезів

Протезуватися в Україні краще, ніж за кордоном. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону.

За її словами, протезуватися в Україні зручніше через необхідність постійного технічного обслуговування протезу.

«Протезуватися в Україні краще тому, що протез – це не одноразова акція. Щоб постійно користуватися протезом, потрібна постійна або періодична взаємодія з протезистом, який його зробив. Якісь шарніри підкрутити або підкорегувати. Тобто по суті – це постійне технічне обслуговування того протезу. Тому важливо все ж в Україні протезуватися, тому що в подальшому це набагато зручніше для наших громадян – обслуговуватися зразу в того протезиста, який цей протез зробив», – наголосила міністерка.

Як зазначила посадовиця, сучасні українські протези за якістю не поступаються закордонним. В Україні існує понад 40 підприємств, які займаються протезуванням – як простим, так і високотехнологічним. Фахівці з протезування мають різноманітні сертифікати, які засвідчують їх професійність. Зокрема, 21 фахівець має сертифікати Міжнародної асоціації протезистів/ортезистів. Це високого рівня сертифікат, який підтверджує, що людина відповідає високим вимогам і володіє всіма необхідними технологіями для того, щоб виготовляти якісні, конкурентні протези зі складних складових.

Окрім того, більшість протезів збирають з іноземних складових.

«Коли ми говоримо про вітчизняний протез, то це означає, що його сформували, докупи зібрали українські фахівці. Але переважна більшість складників цього протезу – це дороговартісні іноземні складові, які абсолютно такі самі, які використовуються країнами Європи і світу. Через це протези є абсолютно якісними, конкурентними, спроможними і функціональними. Тому в Україні протезуватися якісно можна і треба», – підсумувала Оксана Жолнович.

Усе, що треба знати про можливості безкоштовного протезування та ортезування, можна знайти в «Пам’ятці із забезпечення допоміжними засобами реабілітації».

Нагадаємо, з початку року понад 20 тисячам українців поставили протези.