Послуги з реабілітації в Україні можна отримати амбулаторно та стаціонарно

Для комплексного відновлення людини в Україні діють послуги з амбулаторної та стаціонарної реабілітації.

Для реабілітації амбулаторно – достатньо отримати електронне направлення від сімейного чи лікуючого лікаря. Після цього пацієнт може самостійно обрати лікарню.

Для реабілітації в стаціонарі, коли людина потрапляє в медзаклад з певною травмою або захворюванням, її можуть перевести з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого.

Також послугу зі стаціонарної реабілітації можна отримати за електронним направленням. Його формує виключно лікуючий лікар.  Вибір лікарні в цьому випадку за людиною, яка потребує відновлення.

Після отримання електронного направлення на стаціонарну чи амбулаторну реабілітацію – можна самостійно обрати медзаклад, в якому бажаєте отримати відповідні послуги. Для цього потрібно:

– зайти на сайт Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

– натиснути на посилання «Карта місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг»;

– обрати область та населений пункт;

– у полі «Група послуг» клікнути на 54 пункт «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах» або 53 пункт «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах».

Наявна також можливість зателефонувати за номером НСЗУ 16-77 та отримати розгорнуту довідку про заклади, які надають відповідні послуги.

Послуги з реабілітації – доступні та безоплатні, й повністю покриваються Національною службою здоров’я України в рамках Програми медичних гарантій, – наголошують у МОЗ.

 Довідково:

Наразі зроблені важливі кроки – реформовано сам підхід до реабілітації пацієнта. Сформовані мультидисциплінарні команди фахівців. Запроваджені нові пакети до програми медичних гарантій, які розширюють перелік послуг з реабілітації та дозволяють українцям отримувати послугу безоплатно. Проходить постійне навчання спеціалістів у закордонних клініках тощо.

Фото: Твоє Місто