Покращення для лікарів та пацієнтів, пенсійні нововведення, відновлення ринку праці – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 09 по 15 січня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Термін фінансування лікарняних скоротили

Термін фінансування листків непрацездатності скоротили з десяти до трьох днів. Як повідомили в Міністерстві соціальної політики, це сталося завдяки приєднанню Фонду соціального страхування до Пенсійного фонду, яке відбулося 1 січня. Саме протягом трьох днів після надходження заяви-розрахунку Пенсійний фонд має профінансувати лікарняні, тоді як ФССУ перераховував кошти протягом десяти днів.

Як отримати допомогу по догляду за особами, які цього потребують

У разі здійснення догляду за особами, які цього потребують, члени родини мають право на отримання компенсації від держави. Кому саме призначають виплати та як їх отримати нагадали в Міністерстві з питань реінтеграції.

Оформити пенсію можна з-за кордону

Українці, які тимчасово виїхали за кордон і досягли там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно. Для цього потрібно скористатися вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду.

Інші новини, які цікавили українців:

В Україні встановили мінімальну гарантовану зарплату медикам

Базові гарантії розміру мінімальної зарплати медикам на 2023 рік встановив Кабінет Міністрів України постановою від 13 січня 2023 р. № 28. У 2023 році мінімальна зарплата для медиків, які працюють повний робочий день, має становити:

– для лікаря та фармацевта — не менше ніж 20 000 гривень;
– для медичної сестри/брата та фахівця з реабілітації — не менше ніж 13 500 гривень.

Українці зможуть самі обирати пенсійний фонд для накопичувальних внесків

Після впровадження другого рівня пенсійної системи — накопичувального, українці зможуть самі обирати пенсійний фонд для таких внесків, проте не одразу. На початковому етапі накопичення йтимуть у державний пенсійний фонд, а через три роки — за вибором особи: у державний чи приватний.

Ринок праці відновився наполовину

Ситуація на ринку праці поступово покращується. Як повідомили в пресслужбі одного з найбільших українських інтернет-порталів для пошуку роботи Work.ua, після кризи у зв’язку з повномасштабною війною ринок праці відновився на 50 %.

У березні 2022 року кількість пропозицій роботи впала в 15 разів. Наразі ж ця кількість відновилася на половину від довоєнного рівня — до 53 179 вакансій.

Названо критерії для встановлення інвалідності

Групу інвалідності встановлюють зважаючи на те, наскільки порушені функції органів і систем організму людини та обмежена її життєдіяльність. Ці порушення можуть спричинити захворювання, травми чи вроджені вади. Якими критеріями керуються для встановлення інвалідності та визначення її групи, розповіли в Міністерстві охорони здоров’я.