Хто може отримати безкоштовну вакцину від грипу

Міністерство охорони здоров’я першочергово забезпечує безкоштовною вакциною від грипу Збройні сили України, людей із зони ризику та медичних працівників. Така вакцинація важлива, зокрема, і для підтримання на належному рівні обороноздатності держави. Про це розповів голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький.

«За прогнозами МОЗу, ми отримаємо від ЮНІСЕФ загалом 340 тисяч доз вакцини від грипу, крім того, паралельно такі препарати завозяться комерційними організаціями. Важливо, що вакцина не затримується на складах, ніхто штучний дефіцит не створює, а як тільки вона потрапляє в регіони – відразу проводять щеплення», – сказав депутат.

За його словами, через ракетні атаки окупантів часом виникають проблеми з логістикою – вакцина надходить в Україну, проте з деяким запізненням. Також досі є певна кількість наших громадян, які налаштовані категорично проти вакцинації.

«На жаль, не всі українці розуміють, що вакцинуватися – це добре. Ще досі ми маємо наслідки російської пропаганди, яка вела у нас антивакцинальну кампанію. Важливо, щоб люди зрозуміли, що хворіти на сезонний грип під час епідемії ковіду – це займати в медзакладах ліжка, які вкрай потрібні для поранених, для тих, хто постраждали від війни», – наголосив Радуцткий.

Що стосується пандемії COVID-19, то приблизно протягом останніх двох тижнів в Україні фіксується зменшення кількості інфікованих. Хоча зараз не всі мають можливість і час зробити тести, як це було до повномасштабного вторгнення.

«Сьогодні через війну немає такої точної статистики, яку ми мали минулого року. Водночас із Європи надходить інформація про зростання там рівня захворюваності на коронавірус, тож, швидше за все, ця хвиля дійде і до нас. Відповідно, краще пройти щеплення. Вакцина від ковіду є в достатній кількості в усіх регіонах», – резюмував нардеп.

 

Читайте також: Як і де вакцинуватися від COVID-19