Для відкриття лікарняного дистанційно вагітним українкам за кордоном не потрібно перебувати на обліку в Україні

Вагітним українкам, які через війну змушені були евакуюватись за кордон, кілька місяців тому спростили процедуру формування лікарняних, дозволивши робити це дистанційно. Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, відкрити медичний висновок про тимчасову непрацездатність з-за кордону можна і якщо вагітна не перебуває на обліку в Україні.

Куди звертатися?

Сформувати МВТН для подальшого отримання соцвиплат можна з 30 тижня вагітності. Якщо жінка не стоїть на обліку у зв’язку з вагітністю, вона може зв’язатися зі своїм сімейним лікарем або будь-яким лікарем, який має доступ до Електронної системи охорони здоров’я, та заявити про бажання сформувати МВТН. При цьому лікарю потрібно надіслати медичні документи з останнього обстеження в країні перебування.

На підставі наданих іноземних медичних документів лікар створить медичний запис про вагітність, що перебігає за медичного супроводу лікаря за кордоном. На 30 тиждень вагітності буде сформовано МВТН, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного та подальшого отримання фінансової допомоги від держави.