Екстрені операції в Україні проводитимуть навіть за повної відсутності електроенергії, планові ж — відтерміновуватимуть. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.
За його словами, медичні заклади забезпечують генераторами, формують необхідні запаси палива та води. Це дозволяє проводити екстрені оперативні втручання, які загрожують життю пацієнта. Насамперед йдеться про пацієнтів з інсультами, інфарктами, політравмами, апендицитами тощо.
«Усі екстрені операції, які пов’язані з порятунком життя, будуть проводитися в лікарнях за будь-яких умов. Наразі забезпечена критична мінімальна потреба в генераторах. Також медзаклади формують щонайменше п’ятиденний запас палива для них. Окрім цього, створюються запаси води, медзаклади, які мають твердопаливні котли, — забезпечуються дровами. Тобто відпрацьовуються всі можливі кроки, аби лікарні могли автономно працювати та рятувати життя пацієнтів навіть у найбільш критичних умовах», — наголосив посадовець.
Водночас планові операції Міністерство охорони здоров’я рекомендує відтерміномувати задля зменшення навантаження на медичну систему. Поновити їх радять після стабілізації енергетичної системи.
Ілюстративне фото: GETTY IMAGES