Жінка навпроти посольства КНР закликає припинити примусове вирізання органів у Китаї
Тоді як усе ширше стають відомими факти про примусове вирізання органів у в’язнів сумління в Китаї, дедалі більше країн відкрито виступають із засудженням цих злочинів. Так у Конгресі США проголосували за перший в історії країни закон, який передбачає покарання за такі зловживання (H.R. 1154, який отримав назву «Закон про припинення насильницького вирізання органів», було ухвалено 413 голосами проти 2). Згідно з документом, для всіх, хто причетний до примусового вирізання органів, передбачено покарання — штраф від 250 тисяч до мільйона доларів та ув’язнення до 20 років.
Автор законопроєкту — сенатор Кріс Сміт. Перед голосуванням він зазначив у інтерв’ю журналістам: «Це злочин проти людяності й воєнний злочин. Це війна з невинними людьми в Китаї. Але тих, хто охоче це робить, також буде притягнуто до відповідальності».
Болісні спогади
Для багатьох, хто вижив після переслідування за свою віру з боку режиму компартії Китаю, новина про ухвалення законопроєкту стала обнадійливою. Серед них — Хань Юй, прихильниця Фалуньгун, — духовно-оздоровчої медитативної практики цигун, послідовників якої вважають головними жертвами незаконної торгівлі органами в Китаї.
Фалуньгун, інакше відома як Фалунь Дафа, є школою самовдосконалення, яка заснована на підвищенні моральних цінностей відповідно до принципів — істина, доброта, терпимість та виконанні п’яти енергетичних вправ. У 1990-х роках вона була дуже популярною в Китаї через значний позитивний вплив на фізичне та психічне здоров’я, а кількість її послідовників становила до 100 мільйонів людей.
Однак сприймаючи цю популярність, як загрозу своєму контролю, Комуністична партія Китаю розпочала кампанію з ліквідації Фалунь Дафа в 1999 році. Як наслідок, мільйони прихильників були затримані, а за останні 23 роки велика кількість людей загинула від рабської праці, тортур та інших зловживань.
У 2019 році незалежний трибунал у Лондоні провів розслідування та встановив, що насильницьке вирізання органів у практикувальників Фалуньгун, як основного джерела органів, відбувалося в Китаї «у значних масштабах» впродовж багатьох років.
Хань, яка народилась у Пекіні, у 2004 році втратила батька. Він загинув унаслідок переслідування за практику Фалуньгун. Вона все ще пам’ятає ту страшну мить, коли побачила його мертвим у судово-медичному центрі. Виявилося, що в нього було вирізане одне око, а від горла до живота простягався довгий розріз, зшитий чорною ниткою. Усередині тіла не було жодних органів, тільки лід. І таких історій багато.
Світ засуджує злочини
Ізраїль, Тайвань, Італія та Іспанія вже заборонили трансплантаційний туризм. Європейський парламент (0048/2016), Конгрес США (H. RES. 343) та різні місцеві органи в інших країнах також засудили насильницьке вирізання органів режимом, але поки що не вжили законодавчих заходів. Уряд США, незважаючи на економічний та політичний тиск з боку китайської компартії, публічно закликав Китай припинити вбивати людей заради органів.
(Р*) — на правах реклами
Фото: fofg.in.ua