Сьогодні 97% українців проголосували б за проголошення незалежності

97% українців проголосували б за проголошення незалежності, якби цей вибір стояв сьогодні. За результатами загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», 86% респондентів однозначно проголосували б за проголошення незалежності, а 11% – скоріше проголосували б.

Загалом цей показник зріс на 17% порівняно з минулим роком (проголосувати за незалежність готові були лише 80% населення) і на 35% за останні десять років (у 2012 році ця цифра становила 62%).

Окрім цього, за результатами опитування, більшість українців бачать свою країну у майбутньому вільною, незалежною і багатою. Це лідери серед слів, якими респонденти описували майбутню Україну. Окрім цього, вживали такі епітети, як «сильна», «квітуча», «процвітаюча», «мирна», «щаслива». Майбутнє країни через десять років більшість оцінило у 6,4 бали із 7 можливих.

Опитування проводили серед повнолітніх громадян в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також регіонів, де на момент проведення опитування (17-18 серпня) був відсутній мобільний зв’язок.

Нагадаємо, за результатами іншого опитування, понад 90% українців пишаються своїм громадянством і саме стільки вірить у перемогу України у війні.