Потенційні злочинці зможуть виплачувати заставу в розстрочку до 12 платежів

В Україні хочуть розширити перелік покарань, альтернативних позбавленню волі. Як повідомили в Мін’юсті, відповідні пропозиції внесені до законопроєкту «Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення ефективної роботи пенітенціарної системи в умовах воєнного стану», який Кабмін схвалив сьогодні, 19 серпня. Тепер його має розглянути Верховна Рада.

Серед пропозицій – заміна покарання у вигляді позбавлення волі на так званий пробаційний нагляд, який передбачає обмеження прав і свобод засудженого на термін до п’яти років. Або до одного чи трьох років, якщо це додаток до штрафу чи додаткове покарання. При цьому людину можуть змусити носити електронний браслет та проживати за вказаною у рішенні суду адресою.

Окрім цього, заставу хочуть зробити доступнішою. Зокрема, враховуватимуть майновий стан підозрюваного чи обвинуваченого – і якщо він значно ускладнюватиме можливість внесення застави, її можуть розстрочити на рік. Перший внесок має становити не менше 10% від усієї суми і сплатити його підозрюваний повинен протягом десяти робочих днів з дня обрання запобіжного заходу.

Читайте також: В Україні запустили застосунок з мінної безпеки.