Нові споруди тепер будуватимуть з бомбосховищами

При будівництві нових споруд наявність бомбосховища буде обов’язковою. Як заявив народний депутат Ярослав Железняк, про це йдеться в законопроєкті №7398, який Верховна Рада ухвалила в цілому 280 голосами.

Як зазначається в пояснювальній записці, його метою є вжиття додаткових заходів у сфері будівельної діяльності для захистом населення від вибухів, вибухових хвиль, ураження небезпечними хімічними, радіоактивними і біологічно небезпечними речовинами.

Відтепер проєктна документація на будівництво обов’язково має містити розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту, у складі якого може передбачатися зокрема будівництво захисних споруд цивільного захисту або споруд подвійного призначення, а також проєктні рішення щодо врахування вимог пожежної та техногенної безпеки, для:

1) об’єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100  фізичних осіб.
2) інших об’єктів будівництва відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

До класу будівель СС2 і СС3 відносяться зокрема житлові, громадські або багатофункціональні будівлі, великі готелі, гуртожитки, університети, інститути, школи, дитсадки, вокзали, заклади громадського харчування, стадіони, театри, кінозали, цирки, виставкові приміщення, заклади охорони здоров’я, будівлі підприємств, склади окремих об’єктів, крупні елеватори і зерносховища, млинарські комбінати тощо.

Доступ до укриттів також повинні мати маломобільні люди та особи з інвалідністю.

Нагадаємо, раніше у Львові прийняли рішення споруджувати нові будинки з укриттями та «ізраїльськими» кімнатами безпеки.