Чи потрібно переоформлювати документи при зміні назви вулиці?

У багатьох містах відбувається дерусифікація, тож чимало вулиць, провулків та проїздів отримали нові назви. У зв’язку з цим багатьох людей турбує питання, чи потрібно вносити зміни в ті чи інші документи. Фахівці Координаційного центру з надання правової допомоги пояснили, чи потрібно це робити.

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання можна здійснити лише коли виникає безпосередня потреба, наприклад, під час обміну паспорта чи зміни прізвища.

У разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, відповідні зміни вносять до реєстру територіальної громади зі збереженням попередніх даних, а також подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, тому вся інформація зберігається.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, законодавство України не передбачає необхідності внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.

Проте в разі потреби, власник майна має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Наприклад, якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість – у такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, уже буде вказана нова назва.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Так, потрібно.

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.

Проте граничних термінів для зміни відомостей щодо місцезнаходження немає, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін. Водночас за зміну відомостей адміністративний збір не стягується.

Фото: news.dtkt.ua