Здолала дистанцію на бігових протезах: у півмарафоні у Львові взяла дівчинка, яка втратила обидві ноги під час обстрілу вокзалу в Краматорську

Півмарафон у Львові пробігла 12-річна Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час обстрілу залізничного вокзалу в Краматорську 8 квітня 2022 року.

Як повідомили у Львівській міськраді, 3 вересня півмарафон у місті відбувся вже ввосьме.

Втім, цього року були зміни, а саме — до дистанцій на 21, 5 та 1,6 км додали ще одну, так звану «Милю незламності». Учасниками цього забігу стали незламні українці, які через російську агресію змушені пересуватися на візках чи протезах.

Серед «незламних» учасників опинилася 12-річна Яна Степаненко. Дівчинка протягом року перебувала у США з родиною, де вона та її мама, яка втратила одну ногу, проходили протезування та реабілітацію. Після повернення в Україну родина оселилася у Львові.

До півмарафону долучилася разом з 15 іншими «незламними» учасниками. Каже, хотіла підтримати дітей, які теж втратили ноги й не можуть бігати.

«Я лише нещодавно стала на бігові протези, а зазвичай ходжу на звичайних. Тому лише вчуся бігати, трохи страшно, бо ще не звикла. Та хочу підтримати дітей, які теж втратили ноги і не можуть бігати. Хочу, щоб вони побачили мій вчинок і сказали собі: «Так! Я теж це зможу! Я теж зможу бігати!», — розповіла Яна.

Окрім цього, участю в півмарафоні дівчинка допомогла зібрати кошти на відкриття у Львові першого спеціалізованого реабілітаційного відділення для дітей у лікарні святого Миколая. Саме така благодійна ціль цьогорічного забігу.

Фото: Роман Кайман

Читайте також: Французький пенсіонер подолав понад 4000 км на велосипеді для допомоги ЗСУ.