5 найкращих новорічних ялинок-2023 з історією

Новий 2023 рік через кілька годин вступить у свої права. Цьогоріч з огляду на воєнний стан більшість регіонів відмовились від встановлення ялинок на головних площах обласних центрів. Втім, так вирішили не всі, хоч і традиційними є далеко не святкові дерева. Соціальна інформаційна платформа підібрала п’ятірку найцікавіших ялинок, за кожною з яких стоїть щемлива історія. 

Енергоощадна в Києві

Після суперечок і дискусій, чи потрібна ялинка в столиці, міський голова Києва Віталій Кличко врешті-решт оголосив, що ялинка буде. І напередодні дня Святого Миколая її таки встановили й прикрасили на Софійській площі. Розміром вона втричі менша, ніж у попередні роки, штучна. З одного боку її прикрашають сині та жовті кульки, а з іншого іграшкові білі голуби. Також її прикрашатимуть енергоощадні вогники.

«Працюватиме» головний символ Нового року цьогоріч як «пункт незламності», адже біля ялинки можна буде підзарядити телефони й скористатись інтернетом. Віталій Кличко наголосив на тому, що на ялинку місто не витрачало коштів. Усе організували коштом меценатів. Традиційних щорічних розваг біля ялинки не передбачається. 

Фото: budport.com.ua

Подарована у Львові

Безкоштовно отримало ялинку й місто Львів. 50-річне дерево львів’янам подарувала мешканка села Брюховичі Любов Поврозник. Завдяки подарунку місту вдалось зекономити близько десяти тисяч гривень, — саме стільки минулого року заплатили за дерево. Також головна ялинка Львова цьогоріч має зовсім іншу концепцію, аніж у попередні роки. 18-метрове дерево має тільки монохромні прикраси й вишукану ілюмінацію.


Фото: youtube.com

«Замаскована» в Миколаєві

Оригінальну ялинку встановили в Миколаєві: вона зроблена з маскувальних сіток. Саме ними накривали мішки з піском, якими захистили ще восени пам’ятник святому Миколаю на випадок російського обстрілу. Напередодні новорічних свят захисну конструкцію пам’ятника покрили шістьма маскувальними сітками, які виготовляли волонтери.

Ялинка складається з шести секцій, кожна з яких має 6 метрів у висоту та 2,5 метри в ширину. Дерево прикрасили ілюмінацією, кульками й гірляндами.

Фото: «Суспільне.Миколаїв»

«Підземна» в Харкові

Головною родзинкою харківської ялинки є те, що вона знаходиться під землею — у метрополітені. Її встановили на станції метро «Університет». Як зазначив міський голова Харкова Ігор Терехов, таке рішення ухвалили з міркувань безпеки. 

«Ми розуміємо, що йде жорстока війна, і ми розуміємо, що колись ми прикрашали нашу гарну ялинку на найбільшій площі Європи — площі Свободи, але це зараз неможливо зробити. Тому було ухвалено рішення прикрашати ялинку на станції метро. Це безпечно, і тому ми це робимо», — сказав міський голова. 

У метро також встановили будиночок Святого Миколая, куди можуть завітати діти. Метрополітен прикрасили святковою ілюмінацією та іграшками.


Фото: news.uaportal.com

«Бойова» в Хмельницькому 

Чи не найоригінальніший задум зі встановленням новорічної ялинки — у Хмельницькому. За основу для неї використали уламок ворожої крилатої ракети С-300, яку привезли з Харківщини. Вона ніби пронизує дерево, символізуючи жорстоку війну росії проти України. За задумом автора інсталяції, таке новорічне дерево повинно продемонструвати, як росіяни вбивають українців.


Фото: kolo.news

Авторка: Тетяна Кузь