Пільги на комуналку тепер можна отримати виключно готівкою

 

У січні 2023 року завершено реформу монетизації пільг, яка була розпочата в 2019 році. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг із січня поточного року надаються виключно у грошовій готівковій формі. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України.

Міністерство вважає такий підхід мотивуючим до економії енергоресурсів.

«Людина може отримати «на руки» свої гроші і, зекономивши енергоресурси, витратити зекономлену суму на інші потреби. Це є одним з ключових інструментів підвищення мотивації громадян до енергозбереження», – йдеться у повідомленні.

Раніше існували дві форми грошової виплати: готівкова та безготівкова.  Зміни, що вступили в силу, стосуватимуться пільговиків, які у 2022 році отримували пільги у грошовій безготівковій формі (кошти надходили на обліковий запис в «Ощадбанк», звідки спрямовувалися надавачам житлово-комунальних послуг).

Тепер кошти на такі пільги перераховує Пенсійний фонд України.

«Тим пільговикам, які до грудня 2022 року вже отримували відповідні пільги у готівковій формі, а також тим, які звернулися за наданням виплати починаючи з грудня 2022 року, Пенсійний фонд України перерахує кошти на їхні рахунки, відкриті в уповноважених банках або для виплати через відділення «Укрпошти»», – уточнюють у відомстві.

Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, тепер кошти перерахують на їх пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення «Укрпошти», де людина одержує пенсію.

Пільговикам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі і не є пенсіонерами (тобто в Пенсійного фонду України відсутні виплатні реквізити банківського рахунку або адреса доставки коштів) кошти перераховуються на їх поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом України в «Ощадбанку». Про відкриття такого рахунка пільговика поінформують. Щоб одержати кошти з такого рахунку, потрібно особисто звернутися до «Ощадбанку» для укладення договору.

Якщо ж пільговик бажає отримувати кошти пільг на рахунок, відкритий в іншому банку, або через відділення «Укрпошти», він має звернутися із відповідною заявою до органу Пенсійного фонду України: особисто до будь-якого сервісного центру ПФУ, поштою або через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

У Міністерстві зауважують, ті, хто отримають пільгу у грошовій готівковій формі, зобов’язані самостійно сплачувати щомісяця вартість житлово-комунальних послуг.

Нагадаємо, вдови загиблих військових можуть платити лише половину нарахованої комуналки

Ілюстративне фото: rivne1.tv