Як справлятися з негативними емоціями

Сум, страх, біль, почуття провини — негативні емоції, які під час повномасштабної війни українці стали відчувати набагато більше й частіше. І хоч кожна емоція є природною та нормальною, надмірне накопичення негативних відчуттів має руйнівний вплив для організму. Про те, як впоратися з такими емоціями, Соціальній інформаційній платформі розповіла психологиня-гіпнотерапевтка Ірина Мороз. 

За словами фахівчині, загалом розрізняють вісім негативних почуттів: страх, сум, гнів, образа, сором, провина, нудьга, відраза. Втім, усі емоції дійсно є нормальними. 

 «Це наша реакція на зовнішні й внутрішні подразники. Проблемою це стає тоді, коли ці емоції переповнюють, ми їх накопичили й не знаємо, куди подіти», — пояснює Ірина. 

Прояви переповнення негативом

Проявляється це в різних станах, наприклад, зміні сну: надмірній сонливості, апатії, сильній втомі, відсутності енергії. Або навпаки: це може бути безсоння, коли хочеться спати, але неможливо заснути. Також подібні стани відображаються в зміні харчової поведінки: коли людина їсть багато й не може зупинитись або коли апетит взагалі зникає. Тобто йдеться про певні крайнощі.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно придбати пакет підписки та авторизуватись.