Військово-медична доктрина: від дитячого садочка до геополітичних проблем

Військово-медична доктрина починається на рівні дитячого садочка та школи, коли прищеплюється невідворотна думка про те, що кожен мусить вміти захистити себе й свою державу. Про необхідність запровадження такої доктрини та її сутність Соціальній інформаційній платформі розповіла заслужена лікарка України, професорка Ольга Богомолець.

Експертка пояснює, що треба чітко розмежувати два різних терміни: воєнно-медична та військово-медична. За словами професорки, воєнно-медична доктрина в нас на сьогодні є. Вона працює, хоча й не так добре, як би це мало бути. Йдеться про надання медичної допомоги під час війни. Це визначено постановою Кабінету Міністрів від 31 жовтня 2018 року № 910 «Про затвердження Воєнно-медичної доктрини України». Вона визначає, як під час війни має працювати вся медична система: від моменту відбору здорових військових на фронт для того, щоб вони були перевірені на туберкульоз, гепатит та СНІД, і до моменту лікування й реабілітації, якщо отримано поранення. 

А от військово-медична доктрина це зовсім інше й ширше поняття. Тут йдеться про те, що в мирний час усі мають бути готові до потенційного захисту своєї держави й знати, що для цього потрібно зробити. Ольга Богомолець безпосередньо займалася розробленням цієї доктрини у 2017–2019 роках, коли була народною депутаткою. За її словами, тоді ця доктрина була затверджена парламентськими слуханнями, але подальших кроків щодо її реалізації зроблено не було. 

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.