У Нідерландах діти можуть обрати професію в сьомому класі

Вчителька англійської мови Олена Кора опинилася в Нідерландах через війну. 

«Якби не війна, я б ніколи в житті не покинула свого улюбленого міста й своєї країни. Розглядала Європу тільки для подорожей. Нідерланди обрали, бо я вільно спілкуюся англійською мовою, а тут багато людей спілкуються саме нею. Також тут є мої колеги з української школи», — розповіла жінка Соціальній інформаційній платформі.  

Виїжджала родина під обстрілами в липні 2022 року із Сєвєродонецька Луганської області, коли місто вже було окуповане. До нової країни Олена приїхала з чоловіком і донькою, якій наразі дев’ять років. Родину поселили в невеличкому модульному містечку в провінції Дренте. 

«Оформлення документів зайняло близько трьох тижнів. Бо виявилося, що майже вся країна в серпні йде у відпустку. Втім, менеджери муніципалітету повністю забезпечили нас продуктами, матеріальною допомогою на перший час і соціальним житлом», — розповідає вчителька.  

Цікаво, що в модульному містечку був спеціальний соцпрацівник, який посприяв, щоб усі українські діти були влаштовані до школи. Місцева влада дозволила створити український клас, де Олена Кора й працевлаштувалася. 

Спеціальна система освіти 

У Нідерландах працює спеціальна система освіти з мовними класами для мігрантів. 

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.