«Створення ГЕС — це була антиекологічна й антилюдська політика», — еколог

18 липня Кабінет Міністрів затвердив проєкт з відбудови Каховської ГЕС, який розрахований на два роки. 

«На першому етапі спроєктуємо всі інженерні конструкції, підготуємо необхідну базу для відновлення. Другий етап розпочнеться після деокупації територій, де розташована ГЕС. Він передбачає власне будівельні роботи», — розповів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За попередніми підрахунками, для побудови нової станції потрібно щонайменше п’ять років і близько 1 млрд євро. Відбудова ГЕС найбільше потрібна для відновлення економічного потенціалу регіону та країни загалом. 

Екологічні наслідки трагедії 

Але як не парадоксально, деякі екологи вважають, що відбудовувати Каховську ГЕС недоцільно. Зруйнована дамба заподіяла величезну шкоду, у тому числі природі. 

«Наразі втрати однозначні. Неможливо встановити обсяги всієї шкоди, адже частина наших територій і досі знаходяться під окупацією. Збитки надвеликі, їх можна буде визначити з часом. Але це однозначно удар по біорізноманіттю», — розповіла Соціальній інформаційній платформі лідерка екологічного руху Let’s do it Ukraine Юлія Мархель. 


з архіву Юлії Мархель

За її словами, у 3–3,5 раза знизилася солоність води в морі й велика кількість органіки спричинила активне цвітіння. Загинуло багато морських і прісноводних організмів. Приміром, у солоній воді загинули прісноводні мікроводорості. Маса опустилася на дно і є ризик підйому сірководню.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно придбати пакет підписки та авторизуватись.