Скільки коштує протезування: інтерв’ю з керівницею реабілітаційного центру

В Україні близько 15 тисяч людей потребують протезування. При цьому військові, які виїжджають на лікування за кордон, стикаються з непередбачуваними проблемами. Про це Соціальній інформаційній платформі розповіла Наталя Рудич, яка керує проєктом Brave Step («Сміливий крок»). Це протезно-реабілітаційний центр, створений у Запоріжжі. Ми поговорили про проблеми протезування й реабілітації не лише військових, а й цивільних. Які труднощі постають перед людьми, які втратили кінцівки, що загалом відбувається з протезуванням в країні та як можна отримати безкоштовну допомогу, читайте в нашому матеріалі.


Що собою являє ваш центр?  

Спочатку на базі Клініки святого Миколая був відкритий безкоштовний реабілітаційний центр, який обслуговує абсолютно всіх, хто потребує реабілітації. Це і ВПО, і військові, і просто цивільні люди із Запоріжжя, які звертаються по допомогу після інсультів або певних травм. 

Коли центр відкрився, ми почали отримувати багато звернень. Насамперед від  військових. Наприклад, вони були у відпустці й приходили до нас з болями в спині або десь у них були розтягнути руки, ноги. І поголовно почали звертатися стосовно протезування. Хтось просив за побратимів, за когось просили родичі. 

В Україні дуже великі черги на протезування й загалом по країні з цим є труднощі. Нам стало цікаво, чому так склалося.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно придбати пакет підписки та авторизуватись.