«Сказали, що я приїхала не в те місто», — історія переселенки із Соледара

Соледар невеличке місто в Бахмутському районі Донецької області. До війни там мешкали приблизно 11 тисяч людей. Місто відоме тим, що там знаходилось одне з найбільших на планеті підприємств з видобутку солі «Артемсіль». Із січня 2023 року зруйноване після запеклих боїв містечко перебуває під російською окупацією.

Соціальна інформаційна платформа поспілкувалася з уродженкою Соледара Оксаною Вінніковою, яка у 2022 році була змушена залишити рідне місто. Історія Оксани, на жаль, типовий приклад становища переселенців, коли люди втратили все, а державної допомоги ледве вистачає. 

Евакуація 

З міста родина виїхала 2 квітня 2022 року, оскільки лінія фронту була дуже близько.  

«Довелося збирати валізу й швидко виїжджати. Загалом на той час уже весь Соледар виїжджав. Саме місто ще не обстрілювали, але по околицях уже прилітало», розповідає Оксана.    

Спочатку дісталися Дніпра, потім поїхали на Черкащину до родичів, а згодом осіли в Умані. 

«Евакуаційні автобуси й потяги були, але нам зручніше було найняти приватного перевізника. Евакуація була, здається, лише до Покровська, а далі вже власними силами їдьте, куди хочете. Ми конкретно вирішили їхати до родичів у Черкаській області», згадує жінка.

 

Так вони дісталися до Дніпра, а звідти потягом до міста Сміла, що на Черкащині. Там на вокзалі біженцям надавали безкоштовні номери для ночівлі, якими вони скористалися. І звідти зранку доїхали в село до родичів. У рідних переселенці прожили близько двох місяців. 

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.