Парадокс ринку праці: «голод» на фахівців відчуває і бізнес, і центри зайнятості

Складається парадоксальна ситуація. З одного боку, заявляється, що ринок праці відновлюється й майже вийшов на довоєнний рівень. Роботи начебто повно. До того ж кількість зареєстрованих у Державному центрі зайнятості рекордно низька. З іншого боку, статистика свідчить, що в Україні відсоток безробітних насправді залишається доволі високим. Соціальна інформаційна платформа вирішила розібратися, чому так склалося, як ринок праці змінився в умовах війни й що з ним відбувається зараз.

Що пропонує служба зайнятості

15 серпня Державний центр зайнятості оприлюднив свіжі дані щодо ситуації на ринку праці за підсумками семи місяців поточного року. У відомстві зазначили, що інформація про зайнятість та безробіття населення визначається за методологією Міжнародної організації праці. Однак у зв’язку з військовими діями Державна служба статистики певний час не мала можливості проводити відповідні дослідження.

Тому показники щодо зайнятості та безробіття населення за 2021 рік є останніми опублікованими даними. Тоді кількість зайнятого населення в середньому становила 15,6 млн осіб, зокрема 7,4 млн жінок та 8,2 млн чоловіків. Кількість безробітних — 1,7 млн осіб.

У період із січня по липень 2023 року в центрі зайнятості було зареєстровано 370,7 тис. безробітних. За цей час вдалося працевлаштувати 126,9 тис. осіб.

Рекордно низьке безробіття

Станом на 1 серпня 2023 року статус безробітного мали 112,3 тис. осіб. Цьогорічна кількість безробітних вважається рекордно низькою. Але річ у тому, що це лише офіційні дані щодо тих, хто став на облік у центр зайнятості.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.