«Найгірше те, що статус постраждалих від торгівлі людьми ми присвоюємо дітям», — голова Національної соціальної сервісної служби України

Національна соціальна сервісна служба — орган, який контролює надання соціальної підтримки, захист прав дітей, координує дії органів влади та місцевого самоврядування у сфері надання соціальних послуг мешканцям громад. 

Про основні напрями роботи відомства, виклики, що стоять перед ним, а також про цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми,  монетизацію послуги «гроші ходять за дитиною», оновлену процедуру усиновлення та цифровізацію надання послуг розповів в ексклюзивному інтерв’ю Соціальній інформаційній платформі керівник Нацсоцслужби Василь Луцик.

Ви пів року очолюєте  Національну соціальну сервісну службу України. З якими проблемами стикнулися на цій посаді. Які найбільші виклики зараз стоять перед відомством?

— Одна з головних проблем, на жаль, полягала в тому, що була неоптимізована структура Національної соціальної сервісної служби, яка не враховувала потреби воєнного часу й завдання, покладені положенням Кабінету Міністрів України. Враховуючи велику кількість напрямів, що стоять перед органом, необхідно було провести його реорганізацію, яку ми зараз завершили: розробили нову структуру й штатну чисельність. Наразі всі ключові посади, необхідні для реалізації функцій служби, фактично заповнені.

Друга проблема, яка є традиційною для всіх державних органів під час війни, — це відсутність належного бюджету та недостатнє фінансування. Особливо це стосується проведення перевірок, що пов’язані з відрядженнями працівників територіальних підрозділів. Але всі ці проблеми ми вирішуємо й поступово рухаємося вперед.

 — Назвіть пріоритетні на сьогодні напрями роботи Національної соціальної сервісної служби України.

— Станом на сьогодні ключовим напрямом нашої діяльності є захист прав дітей в умовах воєнного стану. І тут я хочу виділити кілька аспектів. Перший — дотримання прав дітей, які переміщені зараз за кордон України. Можна виділити дві категорії: діти, які були переміщені із закладами, з прийомними сім’ями чи дитячими будинками сімейного типу, і діти, які виїхали з батьками. Маємо вже інформацію про майже триста випадків, коли дітей відібрали в батьків уже за кордоном. Наше завдання — захистити права цих дітей. А ми, згідно з Конвенцією про юрисдикцію, єдиний від України орган, що контактує з усіма іноземними установами щодо захисту прав саме таких дітей.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно придбати пакет підписки та авторизуватись.