«Мова — це не лише про комунікацію, це також про ідентифікацію», — засновниця освітньої ініціативи «Є-мова» Анастасія Розлуцька

Після повномасштабного російського вторгнення запит на вивчення та вдосконалення української мови відчутно зріс. Про волонтерський рух «Безкоштовні курси української мови» та освітню ініціативу «Є-мова» спеціально для Соціальної інформаційної платформи розповіла їхня засновниця, керівниця ГО «Український світ» Анастасія Розлуцька.

«Ми почали у 2012 році, коли був ухвалений ще «закон Ківалова-Колесніченка» (Закон «Про засади державної мовної політики» № 5029-VI, що дав можливість державну мову в публічній сфері підмінювати російською, авт.). Тоді з’явилася ідея «Безкоштовних курсів української мови». Перші курси ми відкрили у 2013-му в Києві, Херсоні, Луганську. Це були офлайн-курси, вони мали координаторів і викладачів. Тривало навчання від трьох до шести місяців, за результатами був іспит, ми видавали сертифікати. Так ці курси проіснували в активному режимі до пандемії коронавірусу», — пригадує Анастасія.

Потім з’явилася ідея охопити більшу частину охочих навчатися. У 2019 році почала працювати освітня онлайн-платформа «Є-мова». Щороку її доповнюють одним — двома новими курсами. Наразі їх доступно п’ять.

«Це не якісь витримки «правильно неправильно», це не частковий підхід, коли ми «тут вчимо, а тут не вчимо». Це реально такий комплексний ґрунтовний підхід», — зауважує волонтерка.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.