Мотивувати до навчання можна інтересом і довірою

Олексій Бідношея — психолог-психотерапевт з Вишневого, що на Київщині. Багаторічний досвід роботи, зокрема з підлітками та студентами, допоміг йому визначити основні мотиватори, які сприяють успішному навчанню із задоволенням. Про них він розповів Соціальній інформаційній платформі. 

В останню декаду серпня навіть у повітрі відчувається напруження батьків і дітей через початок нового навчального року. Окрім суттєвих фінансових витрат, пов’язаних з придбанням одягу та шкільного приладдя, не менш важливим є психологічний стан.

Підготовка до навчального року

«Перше, на що я хотів би звернути увагу, це той стан, який ми, дорослі, транслюємо своїй дитині. Бо ми можемо говорити правильні речі, але діти досить непогано зчитують наші переживання, наші емоції. Тому кожному дорослому варто впоратися з власним станом. Якщо дитина не буде відчувати в дорослих цього напруження, то краще почуватиметься сама», — каже Олексій.

Він додає, що варто певні елементи, які притаманні для навчального року, запроваджувати вже наприкінці серпня.

«Школа це певна структурна річ, де ми прив'язуємось до часу, місця, певних обов'язків, певних зусиль над собою. Було б непогано в легкій формі вводити цю структурність у звичайне повсякденне життя. Тобто додавати певні елементи розпорядку дня. Наприклад, прокидатися раніше, якщо дитина влітку звикла довго спати. Чим раніше ми введемо розпорядок дня дитині, тим легше відбудеться адаптація. Нас, дорослих, коли приїжджаємо з відпустки, теж напружує, що треба йти на роботу. А якщо це робити поступово, це легше переноситься», — радить психолог.

Олексій рекомендує зробити приємною підготовку до нового навчального року. Тим самим дати дитині чи підлітку більше хороших емоцій, пов’язаних зі школою. 

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно придбати пакет підписки та авторизуватись.