«Майбутнє за тим, щоб ходили не люди, а інформація», — генеральний директор Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю Віталій Музиченко

На що сьогодні спрямовує свої зусилля Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, які законодавчі ініціативи напрацьовуються, та як вирішується потреба у фахівцях з протезування — розповів для Соціальної інформаційної платформи генеральний директор фонду Віталій Музиченко.

Люди з інвалідністю

Ми як бюджетна установа є реалізатором у сфері підтримки осіб з інвалідністю. Якщо говорити про цю категорію, маємо специфічні виклики, можливості, певні умовності й правила, які потрібно виконувати. Сьогодні, на жаль, у рамках повномасштабного вторгнення чисельність осіб з інвалідністю зростає. Крім того, змінюється їхній портрет. Якщо раніше переважна більшість людей набували інвалідність через загальне захворювання внаслідок певної хвороби й стану здоров’я, то зараз ситуація стала іншою. 

Це достатньо молоді люди, які вчора займали активну позицію, а сьогодні мають певні обмеження функціонування організму. Наше завдання — прилаштувати й дати можливість цим людям повернутись до соціуму. 

Тому дуже важливо їх забезпечувати підтримувальними програмами, зокрема допоміжними засобами реабілітації.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.