Хто з медиків має право на дострокову пенсію

День медичного працівника святкується в Україні щорічно в третю неділю червня. Однак, починаючи з цього року, свято перенесено на 27 липня. Відповідний наказ 13 червня 2023 року підписав Президент України Володимир Зеленський. Хтось за старою звичкою святкуватиме цієї неділі, хтось вже по-новому — у липні, а хтось двічі. Поки медики готуються до свят, Соціальна інформаційна платформа вирішила нагадати, які пенсійні пільги мають українські лікарі.

Пенсія за віком на пільгових умовах

Залежно від професії робота в особливо шкідливих умовах знижує пенсійний вік на 5–10 років. Списки таких пільгових професій ухвалює Кабінет Міністрів. 

У 50 років мають право вийти на пенсію особи, які працювали за так званим списком № 1. Чоловікам для цього потрібно мати 25 років загального стажу, з яких 10 років пільгового, жінкам — 20 років стажу, з яких 7,5 років пільгового. За кожний повний рік роботи за списком № 1 у стаж додатково зараховується по одному року.

До пільгових професій, що передбачені списком № 1, відносяться в тому числі:

  • лікарі-рентгенологи, а також лікарі, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок);
  • молодші спеціалісти з медичною освітою рентгенівських відділень (кабінетів), а також молодші спеціалісти з медичною освітою, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок).

У 55 років мають право вийти на пенсію особи, які працювали за списком № 2.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.