Де «загубилися» кошти потерпілих на виробництві за медико-соціальні послуги?

Майже пів року потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві не отримують коштів на медико-соціальний догляд, засоби реабілітації та гігієни. «Загубилися» вони після передання функцій Фонду соціального страхування, який і здійснював ці виплати, до Пенсійного фонду України з 1 січня 2023 року. І, схоже, відповіді, де вони поділися й коли будуть виплачені добитися не так просто: адже відомства, до компетенції яких входить це питання «кивають» одне на одного, конкретних відповідей не дають і тим  більше нічого не обіцяють. 

Фонд соціального страхування опікувався доволі значним сегментом виплат:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності (лікарняні);
  • одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності;
  • щомісячні страхові виплати (регресні), які встановлюються відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячної заробітної плати потерпілого перед настанням страхового випадку. Мінімальний розмір призначеної щомісячної виплати потерпілому в перерахунку на 100 % втрати працездатності не може бути меншим ніж мінімальна заробітна плата, максимальний — не повинен перевищувати чотири мінімальні заробітні плати;
  • виплати в разі переведення на легшу, нижчеоплачувану роботу; 
  • страхові виплати непрацездатним членам сім’ї в разі смерті потерпілого тощо. 

Якщо говорити про основний вид щомісячних страхових виплат (регресні), які становлять понад 90 % у структурі всіх виплат, то потерпілі продовжують їх отримувати, хоч і з’являлась інформація про затримки. Згідно зі звітом Фонду соціального страхування у 2022 році на ці виплати пішло 11,2 млрд грн. Як повідомили Соціальній інформаційній платформі в Пенсійному фонді України, цього року із січня по травень на них спрямовано 4,7 млрд грн. 

Потерпілих не чують

Геть інша ситуація з виплатами на медико-соціальні послуги та забезпечення засобами реабілітації та гігієни. Потерпілі на виробництві запевняють, що з початку року виплат на них не отримували.

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.