Чи запрацював оновлений механізм оформлення пенсійних посвідчень для переселенців

Держава постійно робить законодавчі зміни, які мають полегшити життя українців. Проте на практиці далеко не завжди такі ініціативи втілюються легко та швидко. Один з таких прикладів — виготовлення пенсійних посвідчень для внутрішньо переміщених осіб. Річ у тому, що пенсійне забезпечення переселенців здійснюється за особливими правилами, які діють з 2014 року. Пенсіонери, які мають статус ВПО, довгий час не отримували звичайні посвідчення.

Для них Ощадбанк виготовляв спеціальні платіжні картки, які водночас були й пенсійними посвідченнями. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів від 5 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам». 

До постанови вносили чимало змін, остання з яких датується 7 квітням 2023 року. Тоді уряд ухвалив рішення, згідно з яким на період дії воєнного стану норма про виготовлення спеціальних посвідчень від Ощадбанку призупиняється. Тобто тепер переселенці мають право на звичайні паперові посвідчення. Здавалося б, питання вирішено. Однак на практиці не все так однозначно. 

Щоб переглянути повний вміст цього матеріалу,
потрібно авторизуватись.