Військове меморіальне кладовище хочуть побудувати біля найбільшого місця поховання жертв сталінських репресій

Національне військове меморіальне кладовище (НВМК), де ховатимуть полеглих захисників і захисниць України — учасників російсько-української війни,  хочуть побудувати в Биківнянському лісі біля Броварського проспекту в Києві. Про це повідомили в Міністерстві ветеранів.

Таким чином, меморіальне кладовище розташовуватиметься біля Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» — найбільшого в Україні місця поховання жертв масових політичних репресій 1937–1941 років. Сюди зможуть приходити люди, дізнаватися про героїв та вшановувати їхню пам’ять.

«Україна має гідно вшановувати пам’ять загиблих захисників і захисниць України з належним церемоніалом, як це відбувається у країнах світу. Ми маємо створити так званий «український Арлінгтон» (військовий цвинтар у США, де поховані учасники війн, президенти, голови Верховного Суду та астронавти — ред.)», — наголосила міністерка ветеранів Юлія Лапутіна.

За її словами, усі складні бюрократичні та законодавчо-правові питання щодо будівництва узгоджено. Оскільки кошти на цей рік уже виділено, після остаточного затвердження місця будівництва, роботи з облаштування кладовища розпочнуть. Розрахований цвинтар буде на близько 50 тисяч поховань.

Головне фото з фейсбук-сторінки меморіального заповідника «Биківнянські могили»