Влада закликала евакуюватися 360 тисяч українців

В Україні деокупували 943 населених пунктів в п’яти областях. Про це заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час брифінгу.

Найбільше населених пунктів звільнили в Харківській області — 568. У Херсонській області деокупували 226 населених пунктів, на Миколаївщині — 99, на Донеччині — 43, на Луганщині — 7.

Усього в деокупованих регіонах проживають близько 360 тисяч людей. Усіх місцевих мешканців закликають евакуюватися на зиму, адже через відсутність електрики та тепла, а також усе ще наявну загрозу, пережити холоди буде складно. Тож поки відновлюють усі необхідні для життя умови, людей закликали тимчасово переїхати в безпечніші регіони.

Евакуйованих забезпечуватимуть безкоштовним проїздом до безпечніших областей, проживанням та харчуванням. Окрім цього, вони матимуть право на одноразову грошову допомогу після прибуття на нове місце проживання, а також грошову допомогу від держави після оформлення довідки ВПО, у розмірі 2000 грн на місяць на дорослу людину та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю.

«Ми готові забезпечити готівкою всіх, хто буде евакуюватися: безкоштовне проживання, харчування, усе, що необхідно. Супровід ми готові надати. Скільки таких людей —  немає різниці», — наголосила Верещук.

З питань евакуації можна звертатися на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером: 15–48.

Ілюстративне фото: пресслужба Укрзалізниці