Серед внутрішньо переміщених осіб трапляються випадки зловживання для отримання державної допомоги, на яку вони не мають права. Про це заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час інтерв’ю «Суспільному».
За її словами, це зокрема, стосується людей, які евакуюються потягами, отримують одноразову допомогу після прибуття до кінцевого пункту призначення, і повертаються додому. Окрім цього, частина мешканців небезпечних регіонів оформлюють виплати ВПО, а потім виїжджають за кордон. Ні в першому, ні в другому випадку на виплати такі особи не мають права.
«Якщо людина виїхала за кордон, вона не може претендувати на гроші як ВПО. Так само, коли особа повернулася додому і продовжує отримувати допомогу як внутрішній переселенець. Це неправильно», — зазначила міністерка й закликала громадян бути свідомими та чесними.
Нагадаємо, що особи зі статусом ВПО мають право на щомісячну допомогу на проживання в розмірі 2000 грн на дорослу людину та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю. Кошти виплачують мешканцям населених пунктів, які знаходяться в зоні активних бойових дій, оточенні чи тимчасовій окупації, відповідно до затвердженого Мінреінтегарції списку.
Пасажири евакуаційних поїздів мають право на одноразові виплати в розмірі 2000 грн на дорослу людину та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю, які можуть отримати одразу після прибуття.
Фото: t1news.tv