У разі виїзду за кордон переселенці не можуть претендувати на державну допомогу на проживання

Серед внутрішньо переміщених осіб трапляються випадки зловживання для отримання державної допомоги, на яку вони не мають права. Про це заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час інтерв’ю «Суспільному».

За її словами, це зокрема, стосується людей, які евакуюються потягами, отримують одноразову допомогу після прибуття до кінцевого пункту призначення, і повертаються додому. Окрім цього, частина мешканців небезпечних регіонів оформлюють виплати ВПО, а потім виїжджають за кордон. Ні в першому, ні в другому випадку на виплати такі особи не мають права.

«Якщо людина виїхала за кордон, вона не може претендувати на гроші як ВПО. Так само, коли особа повернулася додому і продовжує отримувати допомогу як внутрішній переселенець. Це неправильно», — зазначила міністерка й закликала громадян бути свідомими та чесними.

Нагадаємо, що особи зі статусом ВПО мають право на щомісячну допомогу на проживання в розмірі 2000 грн на дорослу людину та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю. Кошти виплачують мешканцям населених пунктів, які знаходяться в зоні активних бойових дій, оточенні чи тимчасовій окупації, відповідно до затвердженого Мінреінтегарції списку.

Пасажири евакуаційних поїздів мають право на одноразові виплати в розмірі 2000 грн на дорослу людину та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю, які можуть отримати одразу після прибуття.

Фото: t1news.tv