Створено штаб по евакуації з Донецької області

Донеччина зараз на межі гуманітарної катастрофи. Там тривають активні бойові дії, інфраструктура зруйнована. Люди ризикують не лише щосекунди потрапити під обстріли – при відсутності світла, тепла, ліків та їжі взимку вижити буде непросто. Вже зараз там майже повною відсутнє електро- та газопостачання. Вихід – евакуація.  

«На території Донеччини 200-220 тисяч українців, з яких 52 тисячі – діти. І обов’язок держави та кожного дорослого громадянина – забезпечити захист їхнього життя», – наголосила віце-прем’єр Ірина Верещук. Між іншим вона посилається на статтю 33 Кодексу про цивільний захист населення, де йдеться про обов’язкову форму евакуації. Той, хто не захоче виїжджати, має підписати відповідний бланк відмови.

У п’ятницю, 29 липня, Ірина Верещук очолила Координаційний штаб по евакуації з Донеччини, який був створений рішенням Кабміну за ініціативи Мінреінтеграції. До штабу увійшли представники міністерств, силових відомств та ОВА.

«Влада турбується, щоб усі, хто виїжджає з небезпечного регіону, отримали житло та соціальний захист. В регіонах вже чекають донеччан», – запевняє чиновниця.  

Нагадаємо, мешканців окупованих територій закликають виїжджати та не брати участь у псевдореферендумах.