Підвищення соціальних виплат, додаткова допомога переселенцям, гранти для власної справи, – головне за тиждень в соціалці

Пенсійний кур’єр підбиває підсумки основних соціальних новин 26 червня-3 липня.

В Україні з 1 липня зріс прожитковий мінімум і пов’язані з ним соцвиплати.  Зокрема, розмір пенсій, аліментів, декретні виплати та розміри допомоги на дитину, соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям з інвалідністю, розмір гарантованого мінімуму для розрахунку допомоги малозабезпеченим сім’ям тощо.

Продовжується фінансування допомоги внутрішньо переміщеним особам. Мінсоцполітики прозвітувало про спрямування чергового траншу на виплату допомоги у розмірі 6,2 млрд грн.  Кількома днями раніше у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розповідли про виділення ще 100 млн доларів на виплату допомоги. Мова іде про виплату щомісячної грошової допомоги, яка становить 2000 грн на дорослу особу та 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю.

З 1 липня внутрішньо переміщені особи, які втратили паспорт, можуть отримувати соціальні послуги та виплати. Відтепер стати на облік ВПО та почати отримувати виплати можна без наявності паспорта. Відповідне рішення прийнято на засідання Уряду 1 липня. Для цього можна використовувати документи із застосунку “Дія”: єДокумент або довідку про те, що особа звернулась за оформленням паспорта до міграційної служби.

Крім державної допомоги, для переселенців в Україні діє низка програм від міжнародних організацій. Зокрема, і від Естонської ради у справах біженців. Організація разом із Запорізьким благодійним фондом «Єдність» за майбутнє» впроваджують програму надання багатоцільової матеріальної допомоги для підтримки українців, які постраждали від війни. Сума допомоги становить 2220 грн на одну особу на 1 або 3 місяці (залежить від того, з якої ви області). Гроші надають максимум на 5 членів родини.

Уряд впроваджує  програму “єРобота – працюй в Україні” в рамках нової економічної стратегії. ЇЇ завданням є надання грантів на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, а також отримання нових навичок для нової кар’єри. Умова отримання безповоротних коштів – створення робочих місць.

Разом з тим, в Україні ввели додаткові підстави для звільнення працівників.  Це стало можливим завдяки ухваленню нового законопроєкту №7251, який передбачає введення нових підстав для розірвання трудового договору під час воєнного стану з ініціативи роботодавця.

Зміна газопостачальника не змінила правила подання показань лічильників. З 1 травня 8,8 млн українцям змінили постачальника газу. Під час воєнного стану усі споживачі, які раніше отримували природний газ від 17 постачальників під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ» та ТОВ «Одесагаз-Постачання», отримуватимуть його від ГК «Нафтогаз України». Попри зміну постачальника, усі пільги та субсидії зберігаються автоматично. Не змінився й спосіб передачі показань газового лічильника.

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій зможуть вступати до вищих навчальних закладів за результатами індивідуальної співбесіди онлайн. Перелік таких громад постійно оновлюється та затверджується Мінреінтеграції. Відповідно до останніх оновлень, наразі до нього входять окремі громади Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Херсонської областей.