До першого класу дітей-переселенців зараховуватимуть навіть без усіх документів

У перші класи дітей, які змушені були евакуюватися у безпечні райони, зараховуватимуть навіть без наявності всіх необхідних документів. Відповідні рекомендації оприлюднило Міністерство освіти.

Згідно із Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти, затвердженого наказом Міносвіти №367, при зарахуванні дитини до школи подається:

– заява одного з батьків;
– копія свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу (під час подання копії перевіряється оригінал);
– медична довідка №086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» (оригінал або копія).

Проте враховуючи воєнний стан в країні, дітей з довідкою ВПО, довідкою про звернення за захистом, посвідченням біженця чи посвідченням особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, і при цьому не мають одного чи обох документів, також зараховуватимуть до освітніх закладів.

У разі відсутності свідоцтва про народження, директор закладу інформує про це орган опіки та піклування, який має допомогти оформити відповідні документи.