За три місяці українці подали понад 225 тисяч заяв про пошкоджене внаслідок воєнних дій майно. Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України.
Найбільше заяв подали через мобільний застосунок «Дія» (217 662 заяви). Через портал «Дія» надійшло 3828 заяв. Ще 4106 заяв власники пошкодженого майна подали особисто – через ЦНАПи.
Збір та фіксація збитків внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ продовжується.
Подати заяву про пошкоджене майно для подальшого отримання компенсацій можна, якщо ваш приватний будинок, квартира чи інше житлове приміщення з окремим правом власності були пошкоджені після 24 лютого внаслідок воєнних дій. Зробити це потрібно:
1. Через мобільний застосунок «Дія»:
– зайдіть у застосунок;
– натисніть: «Послуги» – «Пошкоджене майно» – «Почати»;
– якщо дані про об’єкт нерухомості є в реєстрі – вони підтягнуться автоматично. Якщо ні – потрібно внести їх самостійно: вказати тип майна, його площу, область, район, населений пункт та адресу розміщення;
– потрібно також вказати: в якому стані наразі майно; кількість людей, яка в ньому мешкала; чи належить об’єкт до культурної спадщини; описати пошкодження в деталях; вказати дату та час отримання пошкоджень; додати світлини;
– вкажіть номер телефону та електронну пошту для зв’язку;
– перевірте інформацію в заяві та натисніть «Надіслати»;
– після цього можна завантажити заяву у форматі PDF на телефон чи отримати її на електронну пошту, і очікувати на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації.
2. На порталі «Дія»:
– зареєструйтесь або авторизуйтесь на порталі за допомогою електронного підпису чи BankID за посиланням;
– заповніть онлайн-форму та вкажіть: дані про об’єкт, що було пошкоджено (у разі, якщо інформація про ваш об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав, її може бути завантажено автоматично, в іншому разі – її потрібно внести самостійно; фото та опис пошкоджень;
– перевірте надану інформацію та відправте заяву.
3. У Центрах надання адміністративних послуг:
При собі потрібно мати ідентифікаційний код та паспорт, а також фото/відео пошкоджень. Адреси, контакти та графік роботи ЦНАПів, які допомагають повідомити про пошкоджене майно, можна знайти за посиланням.
Нагадаємо, постраждалі від війни мешканці Київщини можуть отримати кошти на нове житло.