Як відновити ресурсний стан під час війни?

З початком війни буденність багатьох українців дуже змінилася й багато звичних дій можуть забирати тепер більше часу та зусиль, ніж раніше. Команда проєктів #stop_sexтинг Stop_sexтинг та «Час поговорити» підготували п’ять порад, які допоможуть під час війни бути в ресурсному стані.

1. Піклуйтеся про себе.

За можливості, варто їсти та пити воду в достатній кількості, створювати комфортні для роботи умови. Забезпечення таких базових потреб – дієвий інструмент для психоемоційної підтримки.

2. Повертайтеся до звичних справ.

Наприклад, якщо ви раніше випивали чашку кави на початку дня і зараз ви знаходитесь у безпеці, то можете відновити цю традицію. Якщо раніше ви періодично проходили навчання, то зараз можете повернутися до цього. Це впливає на відновлення психологічної рівноваги.

3. Обговорюйте переживання.

Дуже важливо проговорювати свої почуття та переживання. Можна поділитися з близькими, звернутися до психолога чи просто виписувати їх на папір.

4. Відновлюйте почуття безпеки.

Це можна зробити через створення безпечного місця для перебування під час повітряної тривоги чи проходження навчання з домедичної допомоги або самозахисту.

5. Створіть план «що якщо».

Це план на будь-який розвиток подій, що викликає занепокоєння – наприклад, що робити в разі постійних обстрілів, що робити, якщо потрібно буде виїхати з міста, країни тощо.

Організатори також нагадують, що кожен наш стан є зараз нормальною реакцією на ненормальні події, а кожній людині можуть допомагати різні кроки для відновлення власного ресурсу.

Нагадаємо, в Україні створили безкоштовний онлайн-курс, де навчають, як надавати базову психологічну допомогу під час війни.