Уряд розробляє нову програму спрощення вимог для бізнесу

Кабмін продовжує працювати над дерегуляцією ведення підприємницької діяльності та готує спрощення вимог, яким має відповідати бізнес, повідомляє Урядовий портал.

Що планують?

  • скоротити кількість видів дозвільних документів з 14 до 5;
  • запустити єдиний дозвільний портал;
  • перевести усі дозволи в електронний формат.

Про це під час онлайн-конференції Forbes «Будуємо разом» розповіла перша віце-прем’єр-міністерка – очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко.

Уряд прагне скоротити обсяг присутності держави в економіці, аби стимулювати економічне зростання. Так, до 2032 року рівень податкових вилучень з економіки повинен знизитися з 45 до 20%.

«Економічне зростання – це результат підприємницької діяльності мільйонів людей. Безпека, верховенство права та оптимальний обсяг втручання держави в економіку – три складові, що його забезпечать», – наголосила Юлія Свириденко.

Щоб забезпечити верховенство права, Уряд вивчає можливість запозичити досвід в застосуванні британських правових норм для нових інвестицій від 15 млн грн.

Планується масштабна реформа трудового законодавства, що допоможе бізнесу розвиватися динамічно.

Які заходи вживатимуть?

  • Імплементація норм ЄС та конвенцій МОП;
  • розширення спектру трудових договорів;
  • спрощення процедури входу-виходу працівників на ринок праці.

Уряд робить ставку на експортну модель зростання. Зараз експорт складає 35% ВВП (з них сировина – 75%). Мета – підняти його до понад 50%. При цьому 75% мають складати готові товари та послуги.

Також важливою стратегією є орієнтація на малий та середній бізнес.  Його внесок у ВВП повинен бути максимально можливим. Таким шляхом йшла Польща, коли готувалася стати частиною ЄС. Для цього Уряд запускає серію грантових програм. Бізнесу отримає ресурси, які він може вкласти у власну справу.

“Це все стратегія, але часто війна змушує Уряд приймати окремі тактичні рішення у ручному режимі. Наприклад, впроваджувати список товарів критичного імпорту. Проте, як тільки минає загроза, ми готові їх скасовувати. І постанова Кабінету Міністрів про зняття обмежень щодо перерахунку валюти при імпорті товарів це добре демонструє”, – зауважила Юлія Свириденко.

Міністр економіки додала, що попри усі тактичні кроки, що зумовлені війною, Україна рухається в бік мінімізації участі держави в економічних процесах. Це один з важливих рецептів для відбудови та зростання.

Нагадаємо, з’явився План відновлення України.