Процедуру реєстрації народження та смерті в умовах війни спростили

В Україні спростили процедуру реєстрації народження та смерті під час дії воєнного стану. Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №7310 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей встановлення юридичних фактів в умовах воєнного чи надзвичайного стану».

Насамперед таке рішення є важливим для мешканців тимчасово окупованих територій, де через бойові дії українські лікарні й РАЦСи не можуть видати належні документи. Мешканці цих територій зможуть оформити документи через будь-який суд. Ухвалення законопроєкту також дозволить зробити це швидко.

Що саме змінилося?

1. У Цивільний кодекс внесуть зміни, які дозволять родичам, батькам або законним представникам подавати заяву про факт смерті або народження особи до будь-якого суду без прив’язки до місця проживання заявника. До суду в такому разі подають будь-які документи й свідчення, що можуть підтвердити факт народження або смерті.

2. Такі справи у суді розглядатимуть невідкладно, а ухвалене рішення підлягатиме негайному виконанню.

3. Рішення суду про факт смерті чи народження може бути оскаржено відповідно до загального порядку Цивільного кодексу. Оскарження при цьому не зупинятиме виконання рішення суду, а заявників у цьому випадку звільнять від сплати судового збору.

Нагадаємо, що новонароджених в Україні можна реєструвати онлайн.