Постраждалі від обстрілів мають право на компенсацію

Починаючи з 24 лютого в різних регіонах від артилерійських, авіаційних та ракетних обстрілів страждають мирні жителі. Багато українців за цей період постраждали й від вибухів мін та гранат. Чи мають право постраждалі від вибухонебезпечних предметів на державну допомогу та соціальні гарантії?

Як зазначають фахівці безоплатної правової допомоги, відповідно до статті 10 Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» постраждалі особи мають право на одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю та на щорічну допомогу на оздоровлення.

У постанові Кабміну №1020 від 29.09.2021 затверджено Порядок надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів та Порядок надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, понад 225 тис. заяв про пошкоджене майно надійшло за три місяці: повідомити про пошкодження можна трьома способами.