Від кризи пенсійну систему Польщі можуть врятувати українці

Через стрімке старіння суспільства кількість громадян Польщі, які працюють і платять внески до Пенсійного фонду, зменшується з року в рік. Влада сподівається, що українці, які знайшли тимчасовий захист у Польщі та готові залишитися тут надовго, зможуть врятувати пенсійну систему країни.

Як повідомляє польське видання Interia.pl, за прогнозами експертів, у 2021-2025 роках Фонд соціального страхування перебуватиме у дефіциті, що може спричинити кризу в пенсійній системі.

«Більшість країн Європейського Союзу стикаються з дефіцитом систем соціального забезпечення. В основному це пов’язано з демографічними змінами. Польща не є винятком», – наголошує віце-президент Управління соціального страхування Польщі (ZUS) Павло Ярошек.

Саме українські мігранти можуть допомогти стабілізувати пенсійну систему. Їх, за прогнозами, після війни може залишитися жити у Польщі близько 700-800 тисяч. Кількість мігрантів – значно більша, якщо враховувати українців першої хвилі міграції після 2014 року.

За офіційними даними, лише у березні цього року кількість застрахованих громадян України в Польщі становила 666,7 тис осіб, що на 39,7 тис. більше, ніж у грудні минулого року.

Стимулом залишатися працювати у Польщі є й підписання двосторонньої угоди на майже 10 років між Польщею та Україною, згідно з якою, якщо людина офіційно працювала в Польщі та в Україні та сплачувала відповідні внески, вона може отримувати дві пенсії.

Нагадаємо, українські мігранти також гальмуватимуть скорочення населення в Естонії.

Фото: Adam Burakowski /Reporter