Термін перебування за кордоном чоловікам призовного віку, які мають право на виїзд, обмежили. Відповідне рішення ухвалив Кабмін постановою №615 від 20 травня 2022 року.
Це стосується водіїв, залізничників, спортсменів, їхніх тренерів та інших фахівців, які можуть знадобитися на спортивних змаганнях за кордоном.
Хто саме із зазначених груп осіб може перетинати держкордон та за яких умов?
1. Водії, які здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України. Перетин кордону в такому випадку можливий за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, ухвалених Мінінфраструктури або обласними чи Київською міською військовими адміністраціями.
Термін перебування таких водіїв за межами України не може перевищувати 30 днів з моменту перетину державного кордону.
2. Водії, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, повна маса якого становить 3500 кг та більше.
На одному транспортному засобі державний кордон можуть одночасно перетинати:
– один водій на вантажному транспортному засобі;
– два водії на пасажирському транспортному засобі (автобусі).
Термін перебування за кордоном у такому випадку має становити не більше 45 календарних днів з моменту його перетину.
3. Працівники залізниці можуть перетинати державний кордон за наявності листів підприємств залізничного транспорту, в яких містяться відповідні обґрунтування та наявні підтвердження обсягів перевезень вантажів залізничним транспортом в період воєнного стану. Рішення про видання таких листів ухвалюють:
– щодо працівників АТ «Українська залізниця» та підприємств залізничного транспорту, що належать до сфери управління Мінінфраструктури, – Мінінфраструктури;
– щодо працівників підприємств, для яких вантажний залізничний транспорт не є основним видом діяльності, – обласними, Київською міською військовими адміністраціями за місцезнаходженням таких підприємств.
Термін перебування за кордоном залізничників не може перевищувати 6 місяців з моменту перетину державного кордону.
4. Спортсмени, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, тренери таких спортсменів, а також спортивні судді та інші фахівці, які забезпечують організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів.
Для перетину державного кордону потрібне письмове рішення Мінмолодьспорту щодо включення до складу учасників спортивного заходу.
Термін перебування за кордоном для таких категорій осіб становить не більше 30 календарних днів з дня перетину кордону. Термін може бути продовжений, якщо зазначені особи братимуть участь в іншому спортивному заході в іншій країні протягом 10 робочих днів з дня завершення попереднього спортивного заходу.
Нагадаємо, Президент прокоментував петицію про скасування виїзду чоловіків за кордон.