По всій країні помічники ветеранів з’являться вже наступного року

З 1 липня стартує пілотний проєкт з впровадження інституту помічника ветерана. Він охопить чотири області (Вінницьку, Дніпропетровську, Львівську та Миколаївську). Першопочатково роботу з ветеранами розпочнуть 400 осіб.

Втім, уже наступного року проєкт масштабують на всю країну. Про це заявила очільниця Міністерства ветеранів Юлія Лапутіна під час телемарафону.

«Ми пілотуємо цей проєкт пів року, після цього ми проаналізуємо фактично, яким чином він проходить свій шлях, відшліфуємо моменти, які потрібно вдосконалити й наступного року будемо масштабувати його на всю країну. Ми плануємо, що масштабування цього проєкту дозволить сформувати загальнодержавну екосистему — від рівня громади до рівня вже центральних органів влади», — зазначила Лапутіна.

Завданням помічників буде допомога в адаптації ветерана до цивільного життя та вирішенні нагальних проблем — з житлом, працевлаштуванням, навчанням, отриманням різних довідок тощо.

«Після перемоги буде масова мобілізація. Ветерани потребуватимуть відповідного супроводу і підтримки. Адже людина, яка приїжджає в свій населений пункт після участі в бойових діях, може стикнутися із ситуацією, що її підприємство, наприклад, закрито, родина знаходиться за кордоном, а житло може бути зруйноване. І хтось має допомогти. Тому прямо на автостанції чи залізничній станції має прийти до цього ветерана його помічник, супроводити його, надати тимчасово проживання, розкаже, куди іти, по які довідки, а також буде безпосередньо супроводжувати його по всіх установах, де ветерани отримуватимуть різні сервіси», — зазначила Лапутіна.

Читайте також: Військовослужбовцям змінили розмір доплат та тривалість відпустки.

Фото: armyinform.com.ua