Патронатні служби при військових частинах вирішуватимуть цивільні питання військовослужбовців

У військових частинах незабаром запрацюють патронатні служби. Як розповіла радниця міністерки соцполітики Наталія Кавецька під час телемарафону, основним їхнім завданням буде вирішення цивільних проблем військових, які нікуди не зникнуть разом з початком військової служби.

«Патронатна служба працюватиме при військових частинах, у місцях тимчасової дислокації. Саме там будуть введені соціальні працівники, які вирішуватимуть фактично цивільні питання військовослужбовця. Тому що дуже часто військовослужбовець розглядається, як бойова одиниця, яка має виконати бойове завдання. Але насправді за цим стоїть людина, яка має свої потреби, ті чи інші виклики. Ми дуже хочемо, щоб соціальні працівники могли допомогти з ними справлятися. При цьому ми не заходимо у сферу діяльності Міністерства оборони. Тут суто цивільні питання», — наголосила вона.

За словами Кавецької, фахівець патронатної служби супроводжуватиме військовослужбовця та членів його сім’ї від етапу мобілізації до повернення додому та подальшої адаптації в громаді. При чому йдеться не просто про консультації, а про повноцінний соціальний супровід.

«Буде і консультування, і інформування. Буде переадресація до інших фахівців і служб. Тут дуже важливо, наприклад, щоб працівник патронатної служби міг взаємодіяти і з працівником центру комплектування та соціальної підтримки, і із соціальним працівником із закладів охорони здоров’я, щоб він міг комунікувати із соціальним працівником у громаді, де є сім’я військовослужбовця», — зазначила радниця міністерки соцполітики.

Зокрема, допомагатимуть патронатні служби й у разі поранення та подальшого відновлення.

«Дуже важливо, щоб військовослужбовця, який отримав травму, соціальний працівник одразу зміг підхопити на цьому етапі, вчасно зорієнтувати. Тут і питання подальшого протезування/ортезування, і питання фіксації бойової травми — усі ці процеси потрібно якісно організувати. І, власне, соціальний працівник цим займатиметься. Як і з програмами соціального відновлення для військовослужбовців та членів їхніх сімей», — розповіла Кавецька.

Фото: ua.depositphotos.com