Автошколи мають переобладнати автівки для навчання осіб з інвалідністю

Для того, аби особи з інвалідністю могли навчатись водінню транспортних засобів категорії В та їх ручному керуванню, автошколам потрібно переобладнати свої автівки. Такий дозвіл надає Головний сервісний центр МВС.

Вартість послуги наразі становить 134, 60 грн (разом із бланковою продукцією). Термін її надання не перевищує 10 робочих днів з дати реєстрації заяви про погодження переобладнання.

Послугою можуть скористатися як організації, що здійснюють підготовку водіїв (автошколи), так і громадяни, які мають обмеження здатності до самостійного пересування та бажають підвищити рівень своєї мобільності.

Для  того, аби отримати дозвіл на переобладнання транспортного засобу, потрібно звернутись до спеціально уповноваженого органу Державного підприємства «ДержавтотрансНДІпроєкт», або до Головного сервісного центру МВС з таким пакетом документів:

— письмова заява про погодження переобладнання транспортного засобу, у якій зазначаються відомості про транспортний засіб, вид переобладнання, а також технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання;

— платіжні документи (платіжні доручення, квитанції) з кодом проведеної операції/ відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі, яку можливо перевірити за допомогою державного сервісу перевірки квитанцій https://check.gov.ua/

Повний пакет документів у паперовому вигляді слід подати особисто або через уповноважену особу. Також — надіслати документи поштою.

Оформлений висновок про погодження переобладнання транспортного засобу можна отримати щовівторка та щочетверга з 10:00 до 17:00 за адресою: м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 19.

Юридична особа для отримання висновку повинна мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт), доручення за формою М-2 або на фірмовому бланку підприємства. У разі отримання висновку безпосередньо керівником підприємства при собі необхідно мати печатку підприємства, документ, що посвідчує особу (паспорт) та завірений витяг з реєстру юридичних осіб.

Фізична особа (власник транспортного засобу) для отримання висновку повинна мати при собі документ, що посвідчує особу. Крім того, у період воєнного стану за бажанням фізичних осіб-власників цих транспортних засобів оформлені висновки можуть бути надіслані на зазначену у заяві адресу засобами поштового зв`язку (Укрпошта) за рахунок отримувача.

За детальною консультацією щодо переобладнання наявна можливість звертатись за номерами телефонів: (044) 374-13-71, (044) 374-13-69.

 Довідково: «Автошколи для людей з інвалідністю» – флагманський проєкт Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів».

Надання послуги з погодження переобладнання транспортних засобів, зокрема, на ручне керування забезпечує Головний сервісний центр МВС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607.

 Фото: Auto24