Частина випускників закладів вищої освіти за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю мають право на одноразову грошову допомогу. Про це нагадують у Міністерстві освіти та науки України.
Ця можливість передбачена постановою Кабміну від 26 вересня 2006 р. № 1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів».
Хто саме може отримати кошти?
Кошти надають випускникам денної форми навчання, які навчались за державним замовленням у закладах вищої освіти та здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, ступінь молодшого бакалавра, бакалавра або магістра спеціальностей галузі знань «01 Освіта/Педагогіка».
Обов’язковою умовою є укладання випускниками договору про роботу на посадах педпрацівників у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти. Договір має бути укладений не менш як на три роки.
Яка сума допомоги?
П’ятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений на 1 січня календарного року. Тобто у 2022 році ця сума становить 12 405 грн.
Як отримати таку допомогу?
Потрібно подати заяву на її надання до закладу вищої освіти, де випускник отримав диплом, разом з такими документами:
– копією трудової книжки (за наявності);
– копією договору про роботу на посаді педагогічного працівника у закладі загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти.
Заяву необхідно подати до 10 жовтня. Адміністрація вишів, у свою чергу, до 15 жовтня передає такі заяви до департаментів освіти та науки обласних державних адміністрацій чи Київської міської держадміністрації.
Якщо випускник закінчив навчання у листопаді-грудні, його включають до списків одержувачів одноразової адресної грошової допомоги наступного календарного року.
Коли надійдуть гроші?
До кінця року, в якому списки претендентів на отримання допомоги були подані до обласних департаментів освіти чи відповідного департаменту Київської міської держадміністрації. У разі відмови приступати до обов’язків педпрацівника чи звільнення з власної ініціативи, за угодою сторін чи за порушення трудової дисципліни, грошову допомогу потрібно повернути вишу в повному обсязі. Він, у свою чергу, повертає кошти до місцевого бюджету. Не потрібно повертати кошти, якщо протягом 30 днів після звільнення отримувач допомоги укладе інший договір на зайняття посади педпрацівника.
Нагадаємо, депутати остаточно погодили відстрочку від мобілізації науковців та педагогів.