Пенсійний кур’єр нагадує про найважливіші події соціальної сфери тижня, що минув.
Пенсії по інвалідності автоматично продовжуватимуть до кінця літа Виплату пенсії по інвалідності автоматично продовжать, навіть якщо термін, на який встановлено інвалідність, закінчився, а пройти огляд МСЕК неможливо. Про це повідомили в Пенсійному фонді України. Виплати автоматично продовжуватимуть до 31 серпня 2022 року.
Паспорт громадянина України можна буде оформити за кордоном Внутрішній та закордонний паспорт громадянина України можна буде оформити за кордоном. Відповідне рішення ухвалив Кабмін постановою №6778 від 10 червня 2022 року.
Під час війни інвалідність дитині дозволено встановлювати дистанційно. Процедуру встановлення та продовження інвалідності як для дорослих, так і для дітей під час дії воєнного стану суттєво спростили. Про це нагадали в Міністерстві охорони здоров’я України. Таку можливість закріпили постановою Кабміну №225 від 8 березня 2022 року «Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України». Відповідно до документу, встановлення інвалідності особам, які звертаються для встановлення інвалідності у період дії воєнного стану, може здійснюватись заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.
В Україні відновлюють видачу направлень на реабілітацію та санаторно-курортне лікування. Українці знову зможуть отримати направлення на реабілітацію та санаторно-курортне лікування. Через війну видачу таких направлень призупинили, а більшість санаторно-курортних закладів перетворилися в тимчасовий прихисток для евакуйованих із зони активних бойових дій людей. З червня ж офіційно працевлаштовані українці знову мають змогу після перенесених захворювань і травм отримати направлення на реабілітацію, ну а потерпілі на виробництві – на санаторно-курортне лікування у заклади, розташовані на територіях, де не ведуться активні бойові дії та які не перебувають в окупації.
Уряд спростив порядок фіксації пошкоджень та руйнувань внаслідок російської агресії. Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядків виконання невідкладних робіт, пов’язаних з пошкодженням будівель і споруд та визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації. Ухвалено відповідний проєкт постанови.
При несплаті ЄСВ під час воєнного стану страховий стаж не зараховуватимуть.
Право не сплачувати ЄСВ під час дії воєнного стану не передбачає зарахування відповідних періодів роботи до страхового стажу. Про це нагадують у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькій області. Передусім це потрібно враховувати фізичним особам-підприємцям, які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю, а також членам фермерських господарств. Саме їм задля зменшення фінансового навантаження з 1 березня 2022 року та впродовж 12 місяців після скасування воєнного стану не нараховуватимуть єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та дозволяють його не сплачувати.
До кінця року українців чекає ще чотири перерахунки пенсій. До кінця року українцям ще чотири рази перераховуватимуть пенсії. Про це повідомили в Пенсійному фонді України.
- З 1 липня та 1 грудня проведуть перерахунок пенсії у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.
- З 1 жовтня – у зв’язку зі зміною мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 гривень.
- З 1 жовтня особам віком від 70 до 75 років буде встановлено щомісячну компенсаційну виплату в розмірі 300 гривень.
- З 1 грудня особам віком до 70 років, страховий стаж яких становить не менше ніж 35 років у чоловіків і не менше ніж 30 років у жінок, мінімальна пенсійна виплата буде встановлена на рівні 2500 гривень.