Допомога постраждалим в Україні та за кордоном, збільшення деяких пенсій, відновлення документів – головне у соціалці за тиждень

Пенсійний кур’єр нагадує про найважливіші події соціальної сфери тижня, що минув.

Витяг про місце проживання відтепер можна отримати через електронну платформу Дія. Таку послугу анонсував очільник Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров. Для отримання документу, необхідного для влаштування дитини в садочок чи школу, оформлення шлюбу, для того, аби стати на військовий облік тощо, більше не потрібно відвідувати держустанови та відстоювати в чергах.

Українцям у Польщі надаватимуть по 900 злотих додаткової допомоги. Українцям, які знайшли тимчасовий захист у Польщі, роздаватимуть спеціальні безкоштовні картки для покупок. 10 тисяч карток роздасть місцева торгівельна мережа Biedronka у рамках програми «Вітаємо і допомагаємо».

Контакт-центр Пенсійного фонду перейшов на довоєнний режим роботи. Дізнатися відповідь на будь-яке «пенсійне питання» можна шість днів на тиждень. Оператори опрацьовують звернення з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 20.00 та у суботу з 8.00 до 14.00. Звертатися можна за номерами «гарячої лінії»: 0-800-503-753; 044-281-08-70; 044-281-08-71.

У червні розпочнуть виплату ще однієї грошової допомоги постраждалим від війни
Допомогу від Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариства Червоного Хреста України виплачуватимуть у перших тижнях червня. Її зможуть отримати сім’ї, які підпадають під два обов’язкові критерії:
1. Мають офіційний статус малозабезпеченої сім’ї та відповідно зареєстровані в Міністерстві соціальної політики України.
2. До 24 лютого 2022 року проживали в одній з наступних областей (незалежно від того, виїхала сім’я після цього чи ні): Донецька, Житомирська; Запорізька; Київська; Луганська; Миколаївська; Сумська; Харківська; Херсонська; Чернігівська.

Безкошовне протезування для учасників бойових дій. Учасники бойових дій, які отримали контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії росії проти України мають право на безкоштовне протезування та ортезування в Україні. Звертатися потрібно у державні заклади охорони здоров’я.

Пенсіонерам, які відстрочили вихід на пенсію, збільшили виплати. Пенсіонерам, які після призначення пенсій працювали та відмовились від отримання виплат або виявили бажання отримувати пенсію з більш пізнього строку, отримають надбавки до пенсії. Розмір надбавок становить 10% від основного розміру пенсії за кожний повний рік роботи після призначення пенсії, але не більше 40%.

Частині пенсіонерів можуть перевести виплати з банків на Укрпошту. Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, таке рішення ухвалили на засіданні Уряду. Такий порядок виплат можуть застосувати до пенсіонерів, які проживають в районах проведення бойових дій чи регіонах, які перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні.

Як зареєструвати дитину на тимчасово окупованій території.
На час дії воєнного стану змінено порядок надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану – наразі зареєструвати дитину можна в будь-якому органі державної реєстрації без прив’язки до місця проживання батьків чи місця народження дитини. Реєстрація відбувається за зверненням одного чи двох батьків, когось із родичів, друзів чи іншої довіреної особи.

Мінветеранів раз на три роки проводитиме комплексний огляд системи соціального захисту. Порядок проведення комплексного огляду системи соціального захисту ветеранів та їхніх сімей прийнято на засіданні Уряду 10 червня ц. р. Документ передбачає перегляд норм законодавства та відповідних нормативно-правових актів щодо статусів, механізмів підтримки та державних гарантій соціального захисту ветеранів, членів їхніх сімей та родин загиблих Захисників.