Безробітних будуть залучати до суспільно-корисних робіт за «мінімалку»

Офіційно зареєстрованих безробітних, які не працевлаштуються протягом 30 днів після взяття на облік в центрі зайнятості, залучатимуть до суспільно-корисних робіт. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 21 червня.

«Уряд запускає реформу всієї сфери зайнятості. В умовах повномасштабної війни нам потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами. Це стосується і організації роботи в тилу. Уряд сьогодні затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів непрацевлаштовані, будуть залучатися до суспільно-корисних робіт», – зазначив він.

За його словами, це можуть бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні або сільськогосподарські роботи – що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні визначатиме місцева влада.

Отримуватимуть працівники за таку роботу мінімальну заробітну плату.

«Звичайно, що ця праця буде оплачуватись – держава сплачуватиме кожному залученому до суспільно-корисних робіт зарплату в розмірі мінімальної», – повідомив Шмигаль.

Він також наголосив, що в умовах воєнного часу держава не може дозволити собі виплачувати кошти зареєстрованим в центрах зайнятості людям, які відмовляються від запропонованої роботи.

«Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятись від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати та захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту», – наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, українці в окупації можуть отримати статус безробітного онлайн.