Кількість навчань для усиновлення збільшили, але процедуру планують спростити

Кількість навчань для майбутніх усиновлювачів збільшили, адже ухвалене рішення має бути зваженим. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону.

Водночас, за її словами, триває робота над спрощенням процедури усиновлення — її хочуть зробити максимально зручною для всіх учасників.

«Ми працюємо над форматом онлайн спілкування потенційних усиновлювачів з дітьми, аби українці могли усиновлювати навіть тих дітей, які зараз виїхали за кордон», — розповіла міністерка соцполітики.

Наразі стати кандидатом на всиновлювачів мають право громадяни Україні старші 21 року. Для цього потрібно:

1. Подати письмову заяву до служби в справах дітей чи електронну через «Дію».

2. Після перевірки документів службою у справах дітей відбувається обстеження житлово-побутових умов заявників та складається відповідний акт.

3. Якщо все відповідає вимогам законодавства, працівник служби у справах дітей подає до обласного, місцевого центру соціальних служб електронний запит щодо проходження заявником курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

4. Служба у справах дітей готує висновок про можливість заявника або заявників бути усиновлювачами. Якщо такий висновок буде позитивним, заявник/заявники стають на облік кандидатів в усиновлювачі з внесенням даних про них до Книги обліку кандидатів в усиновлювачі та Єдиного банку даних.

Фото: drohobych-rada.gov.ua

Читайте також: Як зареєструватися на консультацію з усиновлення онлайн.