Дитячим центрам оздоровлення надаватимуть гроші за відпочинок кожної дитини

Оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, організовуватимуть по-новому. Рішення щодо реалізації відповідного експериментального проєкту сьогодні, 9 травня, ухвалив Кабмін. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Основним нововведенням є:

  • адресність допомоги — дотримання принципу «гроші ходять за дитиною»: дитячі центри відпочинку та оздоровлення будуть отримувати кошти за відпочинок кожної дитини;
  • родини зможуть самі обирати місце відпочинку для своїх дітей.

У рамках експериментального проєкту планують охопити дітей, зареєстрованих у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях, з таких категорій:

  • з інвалідністю;
  • з багатодітних родин;
  • з малозабезпечених сімей.

Загалом цього року планують надати можливість оздоровитися 25 тисячам дітей, які потребують соціальної підтримки. Як повідомив депутат Тарас Мельничук, їх оздоровлюватимуть у дитячих таборах ДП «Міжнародний дитячий центр «Артек», «Український дитячий центр «Молода гвардія», а також у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що містяться в Держреєстрі майнових обʼєктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні.

Читайте також: У літні табори дітей безкоштовно відправлятимуть у чотири області та за кордон.

Ілюстративне фото: zruchno.travel